drewniane hokery

Drewniane hokery to kapitalna propozycja do wielu wnętrz. Obecnie najczęściej kupowane są one do kuchni i aneksów kuchennych. Co wybrać? Oto przegląd najmodniejszych modeli!

Od wielu wieków drewno towarzyszy człowiekowi. Wykonane z niego meble są uznawane za wytrzymałe, trwałe, a przy tym mają atrakcyjny wygląd. Jeżeli poszukujesz stołków kuchennych pasujących swoją wysokością do blatu, jedną z opcji są krzesła barowe drewniane określane także jako hokery.

 

Hokery drewniane – do jakich wnętrz pasują?

Krzesła barowe to propozycja do wielu aranżacji kuchni. Najczęściej są one umieszczane przy wyspach kuchennych oraz przy półwyspach kuchennych, aby stworzyć wtedy komfortowe miejsce do spożywania posiłków.

 

Drewniane krzesła barowe ze względu na zastosowanie tego właśnie materiału świetnie nadają się do aranżacji klasycznych, ciepłych, w których drewno wygląda elegancko i efektownie. Są to między innymi wnętrza w stylu tradycyjnym rustykalnym, shabby chic, ale również wnętrza skandynawskie, loftowe oraz kolonialne.

 

Jak widać, krzesła barowe drewniane są dość uniwersalne i dobrze nadają się do wielu aranżacji, aby nadać im atrakcyjny wygląd.

drewniane krzesła barowe

Krzesła barowe drewniane – przegląd modeli

W sklepach można znaleźć różne rodzaje krzeseł barowych wykonanych z drewna. Co kupić?

 

Doskonałym może być zakupienie krzeseł wykonanych całkowicie z drewna litego. Są to modele w naturalnym kolorze oraz malowane, na przykład na modny kolor biały czy czarny. Takie krzesła świetnie nadają się do aranżacji klasycznych, rustykalnych czy skandynawskich. Dekoracyjne oparcia, na przykład w kształcie litery X, nadają im niebanalny wygląd.

 

Aby korzystanie z hokera było wygodniejsze, warto wybrać modele tapicerowane, na przykład ozdobną tkaniną we wzory. Aby wyglądały jeszcze ciekawiej, mogą być pikowane.

 

Ciekawą propozycją będą także nowoczesne krzesła barowe. Przyciągają uwagę swoim designerskim wyglądem. Do ich wykonania stosuje się najczęściej drewno w formie płyt poddawane procesom formowania. Wygięte ozdobnie oparcia powodują, że wyglądają one naprawdę oryginalnie i mogą być udanym dopełnieniem wielu nowoczesnych kuchni.

 

W sprzedaży można znaleźć również stylowe krzesła drewniane, które łączone są z innymi materiałami. Popularne modele to krzesła w stylu skandynawskim z siedziskami wykonanymi z tworzywa sztucznego, a także krzesła w stylu loft, które zbudowane są z połączenia metalowej ramy oraz siedziska z litego drewna.