Zastanawiasz się jakie krzesło wybrać do biurka? Musisz zdawać sobie sprawę, że praca przy biurku ma niestety duży wpływ na nasz kręgosłup. Niestety często lekceważymy ten problem. Codziennie spędzamy przy biurku 8, a nawet więcej godzin siedząc w fotelu, który jest niewygodny, lub zupełnie do tego nieprzystosowany. Dlatego też warto abyśmy zadbali o swoje zdrowie i wybrali krzesło nie tylko wygodne, ale również stabilne i najlepiej ergonomiczne. Ważne jest również, aby było to krzesło obrotowe.

Jakie krzesło wybrać do biurka?

Jakie krzesło wybrać do biurkaWybór odpowiedniego krzesła do biurka ma niebagatelne znaczenie dla stanu naszego zdrowia, ale również dla komfortu pracy. W pierwszej kolejności warto podkreślić, że najlepszym rozwiązaniem do pracy przy biurku jest zastosowanie krzesła obrotowego. W zasadzie nie podlega to żadnej dyskusji. Takie rozwiązanie stosuje się już od lat i na razie nic lepszego nie wymyślono. Aż trudno sobie obecnie wyobrazić konieczność siedzenia przy biurku na zwykłym krześle. Krzesło obrotowe daje nam wiele możliwości. Można choćby w prosty sposób odsunąć się od biurka po to, aby wstać. Łatwo też można zmieniać położenie swojego ciała względem komputera, co znacznie wpływa przecież na komfort pracy. Obecnie w nowoczesnych krzesłach obrotowych stosowana jest dodatkowo blokada kół kiedy krzesło nie jest obciążone. Zapobiega to nieszczęśliwym upadkom. Dopiero kiedy siedzimy na krześle może ono się swobodne przemieszczać na kółkach.

Ważna jest ergonomia

Jednak samo krzesło obrotowe na kółkach już nam nie wystarcza. Obecnie produkuje się znacznie bardziej wygodne modele krzeseł do biurka, dzięki którym praca przy biurku wchodzi na znacznie wyższy poziom komfortu. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na podłokietniki. Ten niepozorny element krzesła spełnia jednak niezwykle istotną funckję jako podpórka na nasze łokcie. Obecnie możemy się z spotkać z coraz bardziej ergonomicznymi podłokietnikami, dodatkowo obitymi miękkim i przyjemnym w dotyku materiałem.

Warto również zwrócić uwagę na oparcie krzesła. Najlepiej jest zdecydować się na krzesło w regulowanym oparciem. Daje to nam wiele możliwości dostosowania oparcia do naszych preferencji, a także do regulowania wysokości siedziska. To bardzo istotne kwestie znacznie poprawiające komfort pracy przy biurku. Zwłaszcza kiedy spędzamy w ten sposób większość naszego dnia.

Jakość materiałów

Zwróćmy również uwagę na materiał z jakiego jest wykonane siedzisko i oparcie. W przypadku siedziska szczególnie ważna jest pianka znajdują się pod materiałem wykończeniowym. Ona po pewnym czasie ulega zbiciu i wówczas znacznie pogorszy się komfort korzystania z krzesła. W przypadku krzeseł od renomowanych producentów możemy liczyć na piankę lepszej jakości, która przed dłuższy czas zachowa swoje właściwości. Natomiast jeśli chodzi o oparcie to obecnie najczęściej stosuje się siatki, które pozwalają na odpowiednie wentylowanie pleców. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy w krześle spędzić naprawdę mnóstwo czasu bez obaw, że spocą nam się plecy.

Krzesła gamingowe i biurowe

Jeśli rozpatrujemy kwestię wyboru odpowiedniego krzesła do biurka to powinniśmy szczególną uwagę zwrócić na krzesła gamingowe. To specyficzny rodzaj krzeseł obrotowych, które zostały stworzone specjalnie dla graczy komputerowych. Ich budowa została ukierunkowana na zapewnienie maksymalnego komfortu podczas długookresowego przebywania przed komputerem. Skoro taki rodzaj fotela znakomicie sprawdzają się podczas grania na komputerze to dlaczego nie wykorzystać go do pracy? Nie ma ku temu żadnych przeszkód. Krzesła gamingowe są niezwykle ergonomiczne. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to w jakim stopniu ergonomiczne jest oparcie takich foteli, które idealnie komponuje się z krzywiznami kręgosłupa. Również rozbudowana jest możliwość dowolnej regulacji siedziska i oparcie pod dowolnymi kątami. Krzesła gamingowe jednak mają specyficzny design, który nie koniecznie będzie pasował do biura.

W tym wypadku lepiej jednak postawić na klasyczne fotele biurowe, które są eleganckie i schludne. Często posiadają również elementy imitujące chrom, co zdecydowanie dodaje im klasy. Nowoczesne modele również spełniają wysokie standardy ergonomii, dlatego zachowując klasyczny styl możemy cieszyć się dużym komfortem pracy przy biurku.